“Ibra dhe Cristiano janë dy top player të Serie A! Nuk komandon askush? Problem europian”

Gazetari i njohur italian, Mario Sconcerti, te rubrika e tij te Calciomercato.com, ka analizuar Serie A deri tani dhe sigurisht Ibrahimovic dhe Ronaldo, dy faktorë.

Jeni i çuditur pasi Seria A nuk ka padron pas shumë vitesh
“Ekziston një fakt i rëndësishëm. Udhëheqësi Milan ka 17 pikë, dhe 17 pikë në 7 ndeshje në kohë normale janë pak. Dy vjet më parë ishe i katërti, vitin e kaluar i dyti me -4 nga i pari. Por të dhënat evropiane konfirmojnë se ky është rasti kudo.

Në Angli komandon Leicester me 18 pikë në 8 ndeshje, në Spanjë Real Sociedad ka 20 pas 9 ditësh. Kjo na jep konfirmimin se vlerat normale të gjykimit nuk mund të zbatohen këto ditë”.

Ndërkohë, Ibra dhe Cristiano duken gjithçka përveçse normalë.
“Ata janë dy kampionë, dukshëm më të mirë se të gjithë të tjerët. Fakti që njëri është 35 dhe tjetri 39 na tregon se i yni është një kampionat modest.

Ne jemi të dominuar nga Juve për nëntë vjet, por Juve nuk ka fituar asgjë jashtë Italisë. Prandaj jam i kënaqur që ka ekuilibër.

Mos harroni se në futboll niveli i lojës nuk llogaritet kurrë, përndryshe midis amatorëve ata të gjithë duhet të jenë të pakënaqur; vlen të fitosh”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu