Ibra debuton në Sanremo dhe dhuron show: Ky festivali im, ndërroni rregullat…

Ibrahimovic sonte bëri debutimin e tij zyrtar në Festivalin e Sanremos. Javët e fundit është folur shumë për këtë ngjarje: shumë kritika, madje edhe nga udhëheqës të opinioneve dhe ekspertë.

Problemi është i lidhur me angazhimet e tij me Milanin, duke filluar me ndeshjen e nesërme në mbrëmje kundër Udineses – të cilën gjithsesi do ta humbasë për shkak të një dëmtimi. Sulmuesi do të stërvitet në Sanremo, do të flejë në jahtin e tij dhe nesër ai do të jetë në San Siro për të qëndruar pranë ekipit.

Ndërkohë, Amadeus e mirëpriti Ibrahimovicin në skenën e Sanremos: shumë elegant (komplet me qëndisje me fjalën “Ibra” në gjoks), ai zgjodhi këngën që shoqëronte zbritjen e shkallëve.

Pastaj filloi emisioni me drejtuesin dhe një shkëmbim shumë të bukur fjalësh. Zlatan bëri…Zlatan.

“Ky është Festivali im, jo ​​i juaji”.

Ai filloi të rendisë rregullat e tij, të tilla si: uljen e numrit të pjesëmarrësve (nga 26 në 22, si lojtarët në një fushë futbolli), zmadhimin e skenës Ariston “me të njëjtat masa si San Siro” dhe dërgimin e violinistëve (por jo violinistët …).

Një shfaqje e vërtetë dhe është vetëm e para këtë javë që do ta shohë Ibrahimoviç si protagonist në një rol të pa parë më parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu