“Ia hoqa Interit nga duart për 30 mijë euro” Galliani thumon Ausilio. Drejtuesi zikaltër: Kurse ne e hëngrëm me Kondogbia…

Matteo Pessina sot po shkëlqen te Italia (dy gola venditmarë) por edhe gjatë sezonit të shkuar e bëri te Atalanta.

Nga Milani te Atalanta për vetëm 1 mln euro dhe me të drejtën e 50% të rishitjes së mundshme nga kuqezinjtë (skadon pasi të mbushë 100 ndeshje me Atalanta dhe Milani aty fiton vetëm 3 mln euro) sot duket një peng i madh…

Por, Pessina mund të kishte shkuar te Interi.

Adriano Galliani dhe Piero Ausilio treguan disa anekdota në lidhje me negociatat që sollën Geoffrey Kondogbia te Interi, me Milanin që ishte shumë afër mesfushorit francez para se ai të firmoste për Nerazzurri.

Së pari fjalët e ish CEO-s së Milanit: “Unë bëra gjithçka për të marrë Kondogbia, Interi ishte gjithashtu i interesuar, por ndikoi marrëdhënia ime e keqe me Nelio Lucas, agjentin e tij.

Së pari fjalët e ish CEO-s së Milanit: “Unë bëra gjithçka për të marrë Kondogbia, Interi ishte gjithashtu i interesuar, por ndikoi marrëdhënia ime e keqe me Nelio Lucas, agjentin e tij.

Dhe në atë moment unë gjithashtu duhej të bëja kujdes sepse klubi ishte në procesin e shitjes”.

Pastaj përgjigja nga Ausilio: “Ai shpenzoi 30 mijë euro për Pessina, ne për Kondogbia 30 milion euro. Në retrospektivë do të kishte qenë më mirë të merrnim Pessina, nuk shkoi shumë mirë. Investimi i Kondogbia nuk u pagua për shfaqjet pasuese” .

Adriano Galliani kujton ardhjen e Pessina-s në Milano: “Monza falimentoi më 1 korrik 2015. Unë mund ta kisha marrë atë me zero, i besuari i falimentimit dhe babai i Pessina erdhën tek unë më 30 qershor dhe më thanë se u duheshin 30 mijë euro për të paguar punonjësit: kështu që ne vendosëm ta blinim për 30 mijë euro, edhe nëse një ditë më pas mund të kishte arritur në zero.

Por në atë mënyrë ne e hoqëm nga duart e Interit”…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu