I shumëkritikuari Leao, Pellegatti: Më vjen inat vetëm me një gjë!

Carlo Pellegatti, një gazetar dhe një tifoz i njohur kuqezi, u shpreh në kanalin e tij në Youtube duke folur për Leao: “Tifozët nuk më pyesin pse Leao nuk luan nga minuta e parë.

Ai është një nga lojtarët shumë të paktë i cili nuk u zhvillua nën drejtimin e Pioli, nuk është përmirësuar në mënyrë eksponenciale; ne, megjithatë, kemi nënvizuar për shembull se lëvizja te Rebic për golin ndaj Torinos ishte një gjest shumë i vlerësuar në drejtim të maturimit nga stafi dhe menaxhmenti.

I

Leao nuk ka hyrë ende në zemrat e tifozëve, ndoshta për shkak të mënyrës së tij të lojës”.

Shtatë gola dhe gjashtë asistime në 39 ndeshje për Rafael Leao. Numra domethënës dhe të rëndësishëm për një lojtar të vitit ’99 që mban fanellën e Milanit, por që nuk kënaqin plotësisht tifozët dhe profesionistët, Pioli në radhë të parë, i cili kërkon edhe më shumë nga sulmuesi i tij.

Në Bergamo ai pritet të bëjë një thirrje të rëndësishme për të shpëtuar një sezon të diktuar nga ngritje dhe ulje, gjë që është normale kur bëhet fjalë për një lojtar të ri.

Të gjithë presin më shumë nga një lojtar me talentin e tij, sigurisht përqendrim dhe qëndrueshmëri më të madhe gjatë ndeshjeve, një aspekt që Leao po përpiqet të përmirësojë falë vetë Pioli, por ka treguar se ai ende nuk ka arritur pjekurinë e plotë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu