I riu Gabbia nuk ka frikë Napolin, deklarata e tij duket si e një “veterani”

Matteo Gabbia u intervistua nga Sky Sport tre ditë para ndeshjes kundër Napolit.

Mbrojtësi qendror, që ndaj Verona-s ishte titullar në mungesë të kapitenit Romagnoli, u ndal te kjo përballje.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë kundër një ekipi që po bën shumë mirë, do të jetë emocionuese dhe e vështirë, por nëse ne si Milan duam të arrijmë qëllimet që klubi meriton duhet të përpiqemi të fitojmë”.

Për momentin: “Ne jemi të lumtur, por e dimë që rruga është akoma e gjatë, ndoshta tani vendosja e objektivave nuk është zgjidhja më e mirë, duhet të jemi ambiciozë dhe të përpiqemi të fitojmë çdo ndeshje”.

Nis turi i forcës me ndeshje çdo 3 ditë: “Ne jemi gati, do të përgatitemi sa më mirë, atëherë pas këtyre dhjetë ndeshjeve mund të pushojmë përsëri dhe të shohim se çfarë kemi arritur”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu