I përjetshmi Ibrahimovic! Zbulohet plani kuqezi për ta pasur deri 40 vjeç!

Zlatan Ibrahimovic është duke u argëtuar. Kjo është gjëja e rëndësishme për një lojtar i cili tashmë 39 vjeç ka fituar praktikisht kudo dhe gjithmonë kërkon stimuj të rinj.

Siç shkruan Gazzetta dello Sport sot, Ibra është i qetë në rolin e drejtuesit te një Milan i ri dhe i freskët, i cili sheh te suedezi elementin e përvojës, jashtëtokësorin që mund të bëjë hapin në cilësi.

Zlatan e tërhoqi ekipin e tij në derbi, i dha Milanit një ndryshim të ritmit që askush nuk e priste, ndoshta as Pioli. Kjo është arsyeja pse qëllimi i klubit është ta sigurojë atë përsëri edhe për 1 vit!

Mercato Milan, l'annuncio di Pioli su Ibrahimovic e Donnarumma - Virgilio  Sport

Paolo Maldini e pranoi atë dy ditë më parë: “Rinovimi i Ibrahimovic do të diskutohet gjithashtu”.

Edhe nëse do të biseduhet me një futbollist 40-vjeçar, në 2021 Milani dëshiron të gjejë një marrëveshje për të zgjatur kontratën e tij.

Ideja është të arrihet kualifikimi në Champions, i cili ka munguar për tetë vjet, duke lejuar kështu Zlatan të kthehet te protagonisti në garën që ai kurrë nuk ka arritur të fitojë në karrierën e tij.

Pasi u bë shënuesi më i vjetër në një derbi në Milano, Ibra mund të synojë të jetë sulmuesi më i vjetër në Ligën e Kampionëve, duke mundur njeriun rekord Francesco Totti.

Milani nuk ka dyshime, ata duan të konfirmojnë sulmuesin, por shumë do të varet nga performanca dhe disponimi i tij në sezonin aktual.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu