I ndjek Milani, Fiorentina komenton situatën e Chiesa dhe Milenkovic!

Mg Reggio Emilia 22/06/2019 - Europeo Under 21 Italia 2019 / Belgio-Italia / foto Matteo Gribaudi/Image Sport nella foto: Federico Chiesa

Në konferencën për shtyp, drejtori sportiv i Fiorntinas, Daniele Pardè, bëri një vlerësim të merkatos, duke u ndalur sidomos edhe dy futbollistë që nuk kanë pranuar ende të rinovjnë dhe kërkohen nga disa klube, mes tyre Milani.

Po flasim për Federico Chiesa dhe Nikola Milenkovic: “Kontrata e tyre skadon në vitin 2022 dhe do të nisim bisedimet nga data 6 tetor, pra kur të mbyllet merkato”.

“Sa i përket Chiesa, presidenti foli qartë: largohet vetëm nëse kushtet janë të favorshme për ne. Ndryshe qëndron”.

“Sot Chiesa është një lojtar i  Fiorentina dhe unë e konsideroj atë një lojtar të fortë. Gjithashtu do të flasim me Milenkovic, që duket situatë e vështirë. Ai e njeh mendimin tonë, e konsiderojmë shumë të fortë dhe ky klub është i  fortë. Për më tepër, kemi edhe dy vjet kontratë për të gjithë dhe nuk jemi të shqetësuar: natyrisht, do të punojmë për të”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu