“I detyruar” të ndryshojë, Pioli hedh 11-tshen totalisht të re, por baza taktike nuk ndryshon! Të ftuarit dhe formacioni

Fjalëkalimi: rotacion! Por më shumë se me zgjedhje personale, Stefano Pioli synon disa ndryshime për Milanin e tij për shkak të nevojave të detyruara. Në fakt, shumë lojtarë jane ende te demtuar ose të padisponueshëm të cilët do të humbasin ndeshjen kundër Venezias.

Raundi mesjavor i kampionatit do ta detyrojë Pioli të provojë zgjidhje të reja. Por edhe për të provuar dhe testuar formën e disa lojtarëve që kanë luajtur më pak deri më tani. Natyrisht, Venezia e sapo promovuar nuk duhet të nënvlerësohet, por ideja është t’i japë besim të gjithë stafit…

Të ftuarit për Milan-Venezia:

PORTIERE
Jungdal, Maignan, Tătărușanu.

MBROJTES

Ballo-Touré, Conti, Florenzi, Gabbia, Hernández, Kalulu, Romagnoli, Tomori.

MESFUSHORE
Bennacer, Castillejo, Díaz, Kessie, Saelemaekers, Tonali.

SULMUES
Leão, Maldini, Pellegri, Rebić.

Shtatë lojtarë nuk do të jenë në dispozicion të Milanit. Ibrahimovic, Giroud, Plizzari, Bakayoko dhe Krunic do t’i bashkohen Kjaerit (i cili u ndal kundër Juventusit) dhe Calabria-s i cili ende nuk e ka marrë veten nga lodhja e muskujve.

Sot në orën 20:45 një Milan pothuajse “ndryshe” do të dalë në fushë në San Siro. Jo në strukturë, duke pasur parasysh që Pioli do të vazhdojë të konfirmojë 4-2-3-1 si një zgjidhje bazë taktike. Por në krahasim me aktivizimet ne formacion, ku do të ketë disa ndryshime.

Maignan ne porte. Në mbrojtje lajme të ndryshme: Kalulu do të luajë në të djathtë, në qendër debutimi sezonal për Gabbia në anën e Romagnoli, ndërsa Tomori duhet të pushojë. Në të majtë, megjithatë, Theo Hernandez është shumë i konfirmuar.

Në hapësirën e mesfushes Tonali dhe Bennacer së bashku nga minuta e parë dhe Kessie për të marrë frymë në stol pas shfaqjeve të dobëta të fundit.

Florenzi është risia në repartin e fantazise, djathtas, me Brahim Diaz dhe Leao për të përfunduar paketën pas Rebicit të zakonshëm.

(4-2-3-1) Maignan; Kalulu, Gabbia, Romagnoli, T. Hernandez; Tonali, Bennacer; Florenzi, B. Diaz, Leao; Rebic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu