“Humbja ndaj Lazios ishte pasojë e Sassuolo! Gabuam në diçka me rëndësi, por me Ibrahimovic…”

Soualiho Meite u intervistua nga Milan TV dhe foli për momentin kuqezi.

Për Pioli: “Trajneri i jep besim të gjithëve, puna paguan dhe kur stërvitesh fort ai e sheh atë”.

Dy humbjet e fundit: “Me Sassuolo kemi filluar mirë, kemi pasur një pjesë të parë të mirë, pastaj kemi bërë disa gabime të vogla, por futbolli luhet në detaje.

Ne e humbëm atë ndeshje dhe nuk shkuam në Romë me frymën e duhur. Këtë javë kemi punuar në detaje dhe në frymën e grupit, për të dhënë më shumë dhe për t’i kushtuar vëmendje detajeve”.

“Të gjitha ndeshjet janë të rëndësishme, ne e dimë atë edhe më parë, por tani duhet të vendosim në fushë grintën dhe të tregojmë se vërtet duam të shkojmë në Ligën e Kampionëve.

Ne kemi punuar shumë këtë javë, po presim ndeshjen kundër Benevento për të dhënë gjithçka “.

Për Ibrahimovic: “Ibra është një lojtar i rëndësishëm, ai jep besim, ai flet, kur ulemi në përqendrim na bën të ngrihemi dhe reagojmë. E rëndësishme që ai të kthehet dhe ne shpresojmë të fitojmë me Benevento”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu