“Humbja e parë pas 8 muajsh, asnjë dramë! Por, tani duhet reagimi”

Herët ose vonë duhej të vinte një hap i gabuar dhe mbase, nëse do të kishte një ndeshje që teorikisht mund të mungonte, ishte ndeshja e djeshme kundër Lille: Milani, pas 24 rezultateve të dobishme radhazi, humbi. Diçka që nuk kishte ndodhur që nga ndeshja e fundit para bllokimit kundër Genoa në kampionat në mars.

Kundër francezëve ishte vetëm një natë e keqe për ekipin e Pioli, që u shfaq i ngadaltë, i butë, shumë i parashikueshëm dhe pothuajse kurrë e rrezikshme.

Corriere della Sera shpjegon se në çdo rast një humbje e vetme nuk mund të prishë të mirën që Milani ka bërë në muajt e fundit: një hap i rremë mund të ndodhë, gjëja e rëndësishme është se ishte vetëm një episod negativ dhe asgjë më shumë.

Kundër-prova do të jetë tashmë të dielën në mbrëmje kur Verona arrin në “San Siro”, një ndeshje në të cilën kuqezinjtë luajnë për të ruajtur kreun e Serie A dhe në të cilën do të duhet të provojnë se dje ishte vetëm një natë e keqe.

Ndeshja e djeshme duhet të jetë një paralajmërim se asnjë lojë nuk duhet të nënvlerësohet kurrë dhe se Djalli nuk mund të lejojë kurrë të ulë vëmendjen dhe përqendrimin.

Pavarësisht nga disfata, rruga evropiane nuk është aspak e prishur, pasi me të vërtetë shanset për të kaluar raundin janë ende shumë të mëdha.

Gjithashtu sepse Europa League nuk është një objektiv dytësor i sezonit të Milan: Elliott dëshiron të arrijë fundin për të provuar të ngrejë trofeun e parë si pronar i Milanit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu