“Hernandez në kasafortë, kush e do, ta harrojë! Tre huazime nga emrat e mëdhenj në Evropë. Giroud, Adli dhe Kalajdzic: më të fundit”

Antonio Vitiello, drejtori i MilanNeës, ka publikuar sot një editorial ku flet për disa tema të merkatos së Milanit dhe thekson se Theo Hernandez nuk shitet dhe është blinduar…

“Ka lojtarë të shitshëm dhe të tjerë të paprekshëm. Te Milani ka më shumë se një element që i përket kategorisë së parë midis tepricave dhe atyre që kthehen nga huazimet, të tillë si Diego Laxalt i cili së shpejti do të transferohet te Dinamo Moscow për rreth 4 milion euro, dhe lojtarëve të tjerë që nuk janë të transferueshëm…

Theo Hernandez i përket kësaj kategorie të dytë, e konsideruar nga klubi si e domosdoshme saqë çdo ofertë do t’i kthehet mbrapsht dërguesit, edhe nëse është një shumë e madhe.

Milani nuk dëshiron as të hapë një dialog për Theo, ai është i mbyllur në një kasafortë dhe do të qëndrojë atje deri në fund të merkatos…

Pra, pse po kërkojnë kuqezinjtë për një tjetër element të rëndësishëm në korsinë e majtë si Junior Firpo? Sigurisht që të mos e hedhin Theo në merkato, përkundrazi, për të përforcuar grupin me një element të majtë dhe për ta bërë atë edhe më konkurrues.

Gjatë sezonit, francezi do të duhet të marrë frymë dhe prania e një lojtari të besueshëm si Firpo mund ta lërë klubin dhe trajnerin të qetë.

Milan në Ligën e Kampionëve do të tërheqë elementë nga skuadrat e klubeve më të mira në Evropë.

Ju thamë Firpo sepse ai dëshiron të largohet nga Barcelona, ​​por Brahim Diaz i Real Madrid dhe Diogo Dalot i Manchester nuk duhet të harrohen.

Tri negociata me tre klube të shkëlqyera ndaj të cilëve kuqezinjtë mund të përballen në rrugën e Kampionëve vitin e ardhshëm.

Por marrëdhëniet janë të mira dhe për këtë arsye Maldini dhe Massara po përpiqen të marrin hua me të drejtën e shlyerjes në të tre negociatat.

Me Firpo dhe Barcelona është ndoshta më e komplikuar, ndërsa Diaz nga Reali duhet të jetë më e thjeshtë falë marrëdhënieve fantastike mes Ancelotti dhe Milan.

Situata e Dalotit është gjithashtu për t’u vlerësuar, por United ndoshta do të dëshironte ta bënte atë pas Kampionatit Evropian dhe për momentin ata nuk duken të orientuar për të hapur huazimin me të drejtën e blerjes, sepse ata do të donin të fitojnë para nga shitja e portugezit.

Orët vendimtare për të ardhmen e Olivier Giroud. Agjentët e sulmuesit po përgatisin strategjinë për të bindur Chelsea.

Së pari duhet gjetur marrëveshja ekonomike me Milanin, por tashmë ekziston një marrëveshje e përgjithshme.

Kuqezinjtë kanë punuar në javët e fundit në një marrëveshje dy-vjeçare për katër milion euro dhe do të ndihmohen gjithashtu nga Dekreti i Rritjes.

Tani, megjithatë, agjentët e Giroud do të duhet të finalizojnë dhe nënshkruajnë marrëveshjen para se të shkojnë te Blutë për të kërkuar që të lirohen.

Milani është më se i gatshëm të mirëpresë francezin, për sa kohë që ai vjen pa ndonjë kosto.

Olivier ka një premtim me drejtuesit e Chelseat dhe shpreson të ketë vlerën e duhur për lëvizjen në Itali.

Milani po punon edhe për një sulmues tjetër, dhe këtu gjendja e gjurit të Ibrahimovic mund të ndikojë.

Dje agjentët e Kalajdzic, sulmuesi i datëlindjes 1997 i Stuttgart dhe ekipi kombëtar austriak, ishin në selinë kuqezi.

Sulmuesi pëlqeheet, por kostot janë të mëdha. Ndërkohë, një lojtar tjetër i ri mund të jetë alternativë e sulmit është Adli, i lindur në 2000 dhe pjesë e Toulouse i cili mund të luajë në disa role në vijën e frontit.

Në këto orë, Milani duhet të përshpejtohet dhe të shpresojë të mbyllë para ankandit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu