“Haugen nuk e keni parë ende, i lumtur për Kalulu. Ideja për ta provuar si mbrojtës qendre…”

Stefano Pioli, trajneri kuqezi, u intervistua nga Milan TV në fund të Sparta Prague-Milan:

Për ndeshjen: “Ishte e rëndësishme ta interpretonim mirë ndeshjen, ne donim të fitonim. Jam i lumtur sepse djemtë janë gati. Nëse do të arrinim të vuanim më pak dhe të mbyllnim ndeshjet do të ishte edhe më mirë ”.

Për Kalulu: “Në stërvitje kur nuk kishte mbrojtës qendror, e provuam. Ai më tha se ai tashmë kishte luajtur si një qendër në sektorin e të rinjve te Lyon. Jam i kënaqur me performancën e tyre (për Kalulu dhe Leo Duarte) dhe jam i lumtur që ata e kanë hequr këtë kënaqësi”.

Për Hauge: “Jam i sigurt që nuk e kemi parë ende potencialin e tij të plotë. Ai shënoi një gol të bukur, por në paraqitje jam i sigurt që mund të bëjë edhe më mirë. Ka shumë hapësirë ​​për përmirësim”.

Su Tatarusanu: “Ai është një portier i besueshëm, ka një rol delikat dhe të vështirë. Ai është i dyti i portierit më të fortë në botë, por është një profesionist”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu