“Hajmalia” Kessie, “presidenti” nuk njeh humbje! “Meritë e Ibrahimovic dhe stafit…”

Nga ndeshja mes Udineses dhe Milanit vijnë të dhëna të rëndësishme në lidhje me Franck Kessiè.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë arriti në golin e tij të tetëmbëdhjetë me fanellën e Milanit, një moment historik i rëndësishëm gjithashtu i vërtetuar nga fakti se asnjë lojtar tjetër në Milano nuk ka pasur numra më të mirë që nga 2017/18.

Rëndësia e “presidentit” nuk është vetëm për sa i përket vrapimit, mushkërive dhe forcës fizike por edhe në zonën e golit.

Ai ka realizuar 18 gola në 15 ndeshje dhe në këto ndeshje kuqezinjtë nuk kanë humbur kurrë: me golat e Kessiè, Milani në fakt ka fituar 14 herë dhe barazuar 1 herë.

Duke folur në mikrofonat e MilanTv, Franck Kessie foli pas ndeshjes Udinese-Milan. Këto janë fjalët e tij:

Milan, Kessie: 'Ibra un campione, fa di tutto per aiutare la squadra.  Seguiamolo e arriveremo in alto' | Serie A | Calciomercato.com

“Ne kemi punuar shumë në këtë ndeshje. Të luash në Udine është e vështirë sepse është një ekip fizik që nuk të lejon të luash. Ne bëmë gjithçka për të gjetur këto tre pikë”

Rreth Ibra. “Unë jam shumë i kënaqur që luaj përkrah një kampioni si Zlatan. Ai po tregon cilësitë e tij. Ne duhet ta ndjekim këtë kampion për t’u ngritur sa më lart. Ai bën gjithçka për të ndihmuar ekipin”.

Për golin. “E kërkova golin. Hyra dhe gjeta Ibrahimovic duke kërkuar një zgjidhje. Një gol i bukur”.

Ku mund të shkojë ky Milan?

“Ne po kalojmë një moment të mrekullueshëm. Stafi i trajnerit është shumë i përgatitur dhe na ndihmon. Ne përpiqemi çdo ditë të flasim në dhomat e zhveshjes dhe të ndihmojmë njëri-tjetrin.

Kemi Ibrahimovic që na ndihmon dhe duhet të vazhdojmë kështu deri në fund”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu