GRUPI H: Milan dhe Lille marrin komandën! Ndeshjet e dyta mund të drejtojnë fatet

Milani i Stefano Pioli nuk bëri gabim në debutim dhe mori tre pikë, thelbësore për kualifikimin për në raundin e 32 të Europa League, duke qenë te grupi H.

Skuadra kuqezi mbërriti deri këtu duke kaluar Shamrock Rovers, Bodo Glimt dhe Rio Aves.

Djemtë e Piolit, me rezultatin 3-1 ndaj Celtic janë në vendin e parë në renditjen në grupin H, me pikë të barabarta me Lille që ka fituar me “poker” në Pragë ndaj Sparta.

classifica milan europa league

Francezët shfrytëzuan në maksimum epërsinë e tyre numerike, për shkak të dëbimit të Krejci me të kuq, i cili nuk do të jetë kundër Milanit, duke fituar 4-1.

Suksesi erdhi nga Yazici, autor i një “hat-trick”. Sigurisht, ishin vetëm ndeshjet e para, por tashmë mund të thotë shumë: raundi tjetër, në fakt, do t’i vendosë kuqezinjtë kundër çekëve, ndërsa Lille do të përballet me Celtic. Dy ndeshje që mund të drejtojnë menjëherë grupin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu