Grumbullimi po afron: lista kuqezi e Stefano Pioli-t mes Euro 2020 dhe Olimpiadës. Tre lojtarë nisin individualisht

Sezoni i ri sportiv 2021-2022 tashmë është përpara. Në fakt, kanë mbetur vetëm gjashtë ditë që Milan të rifillojë punën.

Takimi i ekipit në Milanello është caktuar të enjten 8 korrik dhe indikacionet e para në debutimin sezonal tashmë janë shfaqur.

Siç shkruan Tuttosport, lojtarët dhe stafi do të arrijnë në qendrën sportive Carnago nga ora e drekës, jo para ekzaminimeve të zakonshme mjekësore.

Seanca e parë stërvitore në fushë do të zhvillohet të enjten pasdite.

Ideja e Stefano Pioli është që ai të luajë në fushën e jashtme të Milanello, në mënyrë që t’u japë tifozëve kuqezi mundësinë të marrin pjesë në këtë grumbullim dhe gjithashtu të mirëpresin të preferuarit e tyre.

Por, do të jetë shumë e vështirë që të ndodhë, kjo sepse nuk dëshiron që të krijohen tubime dhe të mblidhen shumë njerëz, ndaj me shumë mundësi do të zhvillohet një seancë në ambjentet më larg vizitorëve.

Programi tjetër përfshin trajnime dhe ndeshje miqësore brenda grupit, të gjitha që do të luhen në fushat e brendshme, larg syve kureshtarë.

Sot Tuttosport gjithashtu ka zbuluar listën e lojtarëve që Pioli ka thirrur për takim dhe të cilët do të kenë në dispozicion në javët e para të grumbullimit, e cila do të zhvillohet tërësisht në Milanello si gjithmonë.

Ata që janë angazhuar në Euro 2020 ose që kanë marrë pjesë vetëm në fazën e grupeve të kompeticionit sigurisht që nuk do të jenë të pranishëm.

Gjithashtu janë edhe dy lojtarët kuqezi që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike të Tokios: Franck Kessie dhe Pierre Kalulu, përkatësisht të thirrur nga Bregu i Fildishtë dhe Franca.

Ibrahimovic, Calabria dhe Bennacer do të respektojnë thirrjen e 8 korrikut. Të tre lojtarët, megjithatë, do të fillojnë përgatitjen e tyre të verës me trajnim individual dhe fizioterapi, duke pasur parasysh operacionet e fundit që ata kanë pësuar.

Më në fund, lista e lojtarëve të Milanit të thirrur dhe të cilët do të jenë rregullisht në fushë që të enjten e ardhshme është kjo: Tatarusanu, Plizzari, Romagnoli, Tomori, Conti, Caldara, Theo Hernandez, Gabbia, Pobega, Krunic, Maldini, Castillejo , Leao, Saelemaekers, Hauge, Colombo.

Padyshim, afrimet e reja në të ardhmen gjithashtu do të grumbullohen sa më shpejt të jetë e mundur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu