Grindje Ranieri-Donnarumma: “Po tani a je ok?”

Një episod i veçantë ndodhi në gjysmën e parë të Milan-Sampdoria.

Një ndeshje e ekuilibruar dhe e luftuar fort, e cila në fillim të ndeshjes pa kuqezinjtë që vuanin presionin dhe kthimet e shpeshta të lojës së kundërshtarit.

Rreth minutës së 32-të kishte një grindje në distancë midis portierit kuqezi Gianluigi Donnarumma dhe trajnerit të Sampdorias, Claudio Ranieri.

Ky i fundit e qortoi Donnarumma për protestat e përsëritura kundër arbitrit.

Në fakt, Gigio u ankua në 2-3 raste pas vërshëllimave të arbitrit Piccinini.

Në faullin e parë që u vërshëllye në favor të Milanit në një zonë të rrezikshme të fushës, Ranieri ndërhyri: “A je ok tani?” – i bërtiti Donnarumma-s për të frenuar protestat e tij.

“Duhet më shumë respekt për gjyqtarin” – u tha Ranieri bashkëpunëtorëve të tij pas kësaj grindjeje.

Në fund të pjesës së parë, megjithatë, Ranieri dhe Donnarumma u përqafuan!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu