Gomez dhe merkato, drejtori sportiv i Milanit tregon planet

Frederic Massara u intervistua nga Sky Sport përpara ndeshjes Sassuolo-Milan:

Për Gomez: “Ausilio i Interit e tha mirë, ai është një lojtar shumë i fortë i Atalanta që nuk na përket aspak. Unë nuk e di nëse situata është kaq e qartë, është një temë tek e cila nuk duam të futemi”.

A do të vidhnit një lojtar nga Interi? “Interi ka shumë lojtarë të fortë por ne jemi të kënaqur me lojtarët tonë, grupi po bën gjëra të shkëlqyera, trajneri po e drejton ekipin mirë drejt rezultateve të rëndësishme. Shpresojmë të vazhdojmë në këto linja”

Në lidhje me objektivat e merkatos: “Asgjë nuk ka ndryshuar, ne jemi të bindur që kemi një organikë që është në nivelin e duhur dhe shumë zgjidhje. Ata e kanë treguar atë, në disa ndeshje ekipi ka qenë në gjendje të bëjë mirë pa Ibrahimovic apo disa të tjerë.

Shpresojmë që mungesa të zgjasë sa më pak të jetë e mundur. Nuk ka ndryshime në objektivat tona të mundshme. Nëse kushtet e duhura janë të përshtatshme, kompania do të jetë e gatshme, por do të jetë një treg i vështirë dhe ne me të vërtetë do të duhet të kontrollojmë nëse ekzistojnë kushtet e duhura”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu