“GOLDEN BOY” Tonali: Sa bukur te Milani, sekreti ynë grupi! Ne njohim një Ibrahimovic ndryshe

Sandro Tonali, një nga protagonistët e Golden Boy 2020, themeluar si çmim nga Tuttosport, u shpall futbollisti italian më i mirë U-21 i vitit.

Mesfushori kuqezi foli për mediat pas këtij vlerësimi të rëndësishëm: “Kur fiton, gjithçka ndryshon. Transferimi te Milani ishte një nga gjërat më të mira që më ka ndodhur në jetë.

Të fitosh me ta është edhe më e bukur, shpresojmë të vazhdojmë kështu”.

AC Milan's tweet - "Congratulations to Sandro Tonali, the 2020 Italian  Golden Boy! 👏🥇 Sandro è il Golden Boy italiano 2020: complimenti! 👏🥇  #SempreMilan " - Trendsmap

Për Gattuso: “Ai më dha shumë këshilla që i kam thënë tashmë në intervista të tjera. Kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme me të, shpresoj të vazhdoj dhe ta njoh edhe më mirë”.

Raporti me lojtarët e Milanit dhe me Ibrahimovic sigurisht që është thelbësor:

“Me Ibra ishte më e lehtë, ai bën shaka shumë dhe jeton shumë me shokët e tij të skuadrës. Ai është udhëheqësi ynë. Unë tashmë kisha një marrëdhënie të mirë me italianët më parë, i njihja disa nga të tjerët si kundërshtarë. Ne jemi një grup, të gjithë djem të mirë që po ecin mirë”.

Golden Boy, Sandro Tonali premiato come miglior giocatore Under 21

Shorti: “Ndjesi pozitive, duhet të kapësh një rival, sidoqoftë. Ishim dhe jemi gati të përballemi me çdo skuadër”.

Për Kampionatin Evropian: “Do të ishte një nder të isha pjesë e 23 lojtarëve. Përpiqem të jap gjithçka çdo javë, deri në verë është rrugë e gjatë. Duhet të jesh i përqendruar fillimisht në ndeshjet e klubit! Nuk është sekret, por duhet të mendosh një ndeshje pas ndeshje”.

Milan, Tonali: "Il mio trasferimento in estate una delle cose più belle  della mia vita"

Për pikat referuese: “Nuk më pëlqen të kem asnjë. Vite më parë u inspirova nga Modric, por nuk jam personi që të them se dua të luaj si ky apo si ai”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu