Golat e Krunic dhe Diaz, por edhe asist Saelemaekers! Djemtë kuqezi sonte (VIDEO)

Rade Krunic sonte ka shënuar me Bosnje Hercegovinën në ndeshjen përballë Irlandës së Veriut në playoff të Nations League drejt Europianit.

Mesfushori i Milanit ka realizuar brenda zone, teksa iu afrua edhe golit të dytë në sfidën që luhet në Sarajevë.

Ndërkohë, në fushë titullar sonte edhe Alexis Saelemaekers me Belgjikën, në debutimin e tij. Sulmuesi 21-vjeçar kuqezi i krahut ka luajtur në të djathtë të skemës së Belgjikës dhe trajneri Martinez i dha besim në miqësoren ndaj Bregut të Fildishtë të Franck Kessie, gjithashtu titullar.

Një asist për Saelemaekers duke marrë krahun dhe krosuar perfekt për golin e Batshuayi.

Sakaq, edhe Brahim Diaz realizoi dy gola ndaj Ishujve Faroer me Spanjën U-21, në ndeshjen e grupit për kualifikueset e Europianit të kësaj moshe. I hedhur 45′ e dyta, talenti kuqezi i huazuar nga Reali ka shkëlqyer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu