Goditje te Lille | Liverpool nuk e mbyll, Milani mendohet. Vlera e kartonit “intriguese”

Për javë të tëra është folur për një goditje që Liverpool po përgatit “nën radar”, duke forcuar skuadrën edhe më shumë në janar.

Skuadra e Jurgen Klopp do të dëshironte një mesfushor të ri cilësor, në mënyrë që t’i jepte më shumë opsione trajnerit gjerman në mesin e fushës.

Lojtari në fokus është Renato Sanches. i lindur në 1997, me origjinë portugeze dhe dikur një ndër xhevahirët e merkatos që arriti të siguronte Bayern, sot luan me Lille. Shumë i njohur edhe te Milani, pasi në “San Siro” ishte ndër më të mirët në fushë në fitoren e francezëve 3-0.

Renato Sanches torna a brillare a San Siro: come il portoghese ha distrutto  il centrocampo del Milan

Një goditje që shtypi britanik tashmë po e merrte të mirëqenë në funksion të merkatos së dimrit. Por mohimet e thata arrijnë nga Liverpool.

Të kuqtë nuk janë afër mbylljes për Sanches, si ka ende hendek midis ofertës dhe kërkesës së Lille.

Kryesuesit e Premier do të dëshironin të shesin së pari Georgino Ëijnaldum, por nuk do të jetë e lehtë për ta bërë këtë tashmë në janar.

Një ngërç që mund të zgjojë interesin e Milanit, i cili e ka vlerësuar Sanches që nga koha e tij te Benfica.

Renato Sanches seeks change with AC Milan - Bavarian Football Works

Një opsion intrigues për kuqezinjtë, një mundësi e vërtetë në treg. Lille duhet të shesë disa xhevahirë pas ndryshimit të pronësisë dhe Sanches mund të jetë një nga sakrificat luksoze.

Operacioni mund të jetë edhe më i lirë se sa pritej: flitet për 20-22 milion euro për afrimin e futbollistit portugez 23-vjeçar.

Prioritetet e tregut të transferimeve dimërore të Milanit janë aktualisht një mbrojtës qendror dhe një zëvendës-Ibrahimovic.

Por Maldini dhe kompania nuk do të falin mundësinë për të përforcuar mesfushën me një kontribut me vlerë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu