Goditje në Belgjikë, vijnë konfirmime të tjera! “Milani po ndjek situatën, por ka vendosur që mos të futet në ankand”

Milan në Belgjikë tashmë ka “peshkuar” Alexis Saelemaekers në janar 2020 dhe vazhdon të ndjeke me vemendje Jupiler Pro League. Në ligën belge ka disa talentë të rinj në zhvillim që mund të jenë të përshtatshëm për projektin Rossoneri.

Kohët e fundit është folur shumë për Noa Lang, sulmuesi i Club Brugges dhe ekipit kombëtar holandez. Shkolla 22-vjeçare e Ajax do të ishte një goditje e shkëlqyeshme për ekipin e Stefano Piolit, por çmimi i tij është mbi 20 milionë euro dhe ka konkurrencë të fortë për të mposhtur.

Charles De Ketelaere, një tjetër i ri që po shfaqet, gjithashtu luan në të njëjtin klub.

Gianluigi Longari, gazetar i Sportitalia, në profilin e tij zyrtar në Twitter konfirmon se Milani vazhdon të monitorojë De Ketelaere. Gjithashtu për mesfushorin sulmues të lindur në 2001 ka konkurrencë nga klube të rëndësishme…

Kohët e fundit talenti i Club Brugge i shënoi Gianluigi Donnarumma në Itali-Belgjikë 2-1, finale për vendin e tretë në Ligën e Kombeve. Këtë sezon ai ka shënuar gjithsej 4 gola dhe 3 asistime në 13 paraqitjet e grumbulluara mes Jupiler League, Superkupës së Belgjikës dhe Ligës së Kampionëve.

Ai është një titullar në ekipin e tij aktual dhe ka shumë të ngjarë që në vitin 2022 ai të largohet nga atdheu i tij për të kaluar në një ligë më të rëndësishme. Club Bruges synon ta rrisë atë dhe më pas ta shesë për mbi 20 milionë.

Milani ndjek De Ketelaere, por nuk do të marrë pjesë në asnjë ankand!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu