Goditje me zero? Drejtuesit kanë një plan mbi mbrojtjen po iku Romagnoli

Milani i Stefano Piolit u kthye në punë në fushat e Milanello për t’u përgatitur për ndeshjet e ardhshme të dielën në mbrëmje kundër Atalanta.

Pioli dhe ekipi i tij në fakt duhet të shërohen menjëherë nga humbja e pësuar në San Siro kundër Atletico. Një shenje, ai 1-2, se pavarësisht angazhimit dhe performancës së madhe, diçka ende mungon për kuqezinjtë për të konkurruar në nivelet më të larta.

Për të ngritur nivelin, do të jetë e nevojshme të grumbullohet përvojë ndërkombëtare në skenën prestigjioze të Ligës së Kampionëve, duke pasur parasysh moshën e re të djemve kuqezi.

Por drejtuesit e Milanit po mendojne gjithashtu për përforcime që do t’i jepen Piolit në 2022, në mënyrë që të shenjtërojë Milanin në Olimpin e të mëdhenjve!

Ka lojtarë të nivelit absolut me kontratën që skadon në vitin 2022. Emri që iu ofrua Milanit ka të bëjë me mbrojtjen, pasi mund dhe duhet te zevendesohet Alessio Romagnoli së shpejti.

Ekziston një rrezik i madh që kapiteni të shkojë për të përforcuar mbrojtjen e Zonjës së Vjetër, por Maldini dhe Massara nuk do të qëndrojnë dhe të shikojnë.

Sipas asaj që u shkrua nga “Spazio Milan”, Dan-Axel Zagadou i Borussia Dortmund esjhte me shume se nje ide sic eshte folur, por ka pasur kontakte konkrete me agjentin e tij, pasi nuk ka rinovuar.

Mjeket e Milanit madje mund te bejne disa vizita te fshehta per te pare gjendjen e lojtarit qe ka kaluar demtime pafund. Maldini mendon goditjen me zero, pasi kontrata i skadon ne 2022, por vetem nese fizikisht lojtari eshte ne rregull dhe ka kaluar problemet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu