Goditje e dyfishtë? Takim të dielën!

Tashmë është prag ndeshje për Milanin e Stefano Piolit, i cili do të përballet me Valencian nesër në Trofeun Naranja në Mestalla. Kjo është ndeshja e dytë e Turneut Veror Evropian 2021. Pas barazimit kundër Nice, tani fluturon për në Spanjë.

Të dielën, pra, do të ketë super ndeshjen kundër Real Madridit në Austri. Një sfidë, e planifikuar në orën 18.30, e cila do të shërbejë gjithashtu për të marrë në konsideratë disa negociata të mundshme të merkatos.

Kuqezinjtë do të kthehen për të kërkuar informacion mbi Isco. Nuk është sekret që spanjolli është një nga lojtarët e pelqyet për forcimin e repartit te avancuar: klasa e vitit 1992 është jashtë projektit (sipas AS) dhe siç u tha dje ai mund të largohet nga Blancos për një shumë më të vogël se 20 milionë euro.

Marrëdhëniet midis dy klubeve janë vërtet të shkëlqyera dhe nëse Milani vërtet dëshiron të futet për Isco, ndjesia është se mund të gjendet një marrëveshje. 29-vjeçari nga Benalmadena sapo është kthyer nga disa sezone jo në nivelin e duhur dhe është gati të kërkojë një aventure diku tjetër.

Milani mund të jetë zgjidhja e duhur, por gjithashtu t’i kushtojë vëmendje Arsenalit dhe Juventusit, të cilët po monitorojnë situatën.

Midis menaxherëve mund të ketë një ballafaqim sy më sy, gati për të dhënë lajme, por jo vetëm për Isco. Nga ana tjetër, nuk mungojnë mundësitë nga Real Madridi. Në fakt, emri i Odriozola vazhdon të jetë në fletoren e Milanit.

Mbrojtësi i djathte konsiderohet një alternativë ndaj Diogo Dalot, por koha po mbaron. Pa një kthim të portugezit, spanjolli mund të jetë vërtet lojtari përgjegjës për plotësimin e rolit të zevendes Davide Calabria.

Në sfond, pra, mbetet edhe profili i Dani Ceballos, i cili mund të mbulojë rolin e mesfushorit dhe fantazistit, gjithashtu është lidhur me emrin e Milanit.

Futbollisti do të mbushë 25 vjeç më 7 gusht dhe ndoshta është një profil më në përputhje me nevojat e projektit Elliott. Premtimet e reja dhe kampionët e ardhshëm për t’u ngritur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu