Goditja Tonila/ Fitore ndaj Interit ende pa nisur sezoni

Milani mbylli kete mbremje marrëveshjen për Tonalin.

Padiskutim kjo mund te quhet fitore parasezonale perballe Interit, pasi edhe zikalterit kishin arritur nje akord paraprak me lojtarin, por drejtuesit kuqezinj u treguan me te zgjuar.

Kuqezinjtë  gjetën gjuhën e përbashkët me Brescian, duke nxjerrë jashtë garës për futbollistin Interin.

Mesfushori i datëlindjes 2000 do t’i bashkohet “Djallit” me formulën e huazimit me të drejtën e blerjes për një total prej rreth 30 milionë eurosh plus bonuset.

Në orët në vazhdim  pritet shkëmbimi i dokumenteve midis klubeve dhe nënshkrimi i kontratës nga lojtari.

Vullneti i lojtarit ishte vendimtar në arritjen e marrëveshjes.

Tonali do të përfitojë 2.2 milionë euro në sezon dhe Milani do të derdhë 10 milionë në xhepat e Cellinos për huazimin, plus 20 të tjera për berjen përfundimtare të kartonit të tij, të cilave mund t’u shtohen bonuse të mëtejshme bazuar në objektivat e arritur.

Meritat me te medha ne kete marreveshje i takojne Paolo Maldinit i cili ka punuar per nje kohe te gjate per kete lajm te shumepritur.

Di Marzio: “Sandro Tonali mund te quhet praktikisht nje lojtar i Milanit, ne oret e ardhshme do te shkembehen dhe dokumentat. Marreveshja u mbyll per 10 milione huazimi + me pak se 20 milione (perfshire bonuset) ne fund te sezonit per te drejten e blerjes. Ka qene i rendesishem vullneti i lojtarit ne kete marreveshje i cili e kishte me nxitim per te njohur te ardhmen e tij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu