Goditja nga Belgjika? Agjenti del hapur: “Milani e ndjek dhe e vlerëson”

Mes shumë talenteve që janë në qarkullim dhe që ndiqen, sigurisht që po bie shumë në sy Noa Lang, produkt i Club Brugge, që zhvilloi një superndeshje në Ligën e Kampionëve kundër PSG.

Paraqitja e numrit dhjetë të klubit belg nuk kaloi pa u vënë re, aq sa ditët e fundit emri i tij është shoqëruar me disa emra të mëdhenj evropianë.

Milan gjithashtu do të ishte ndër skuadrat e interesuara për lojtarin. Interesi i konfirmuar edhe nga agjenti në mikrofonat e Calciomercato.it:

“Është e vërtetë, e di që Rossonerët e vlerësojnë shumë – pranoi Bart Baving – Por është normale që një lojtar me statistikat dhe numrat e tij të kënaqë shumë klube. Tani, megjithatë, ai është plotësisht i fokusuar në Club Brugge, ai dëshiron të bëhet përsëri kampion i Belgjikës”.

Nëse kaq shumë klube më thirrën të nesërmen? – “Epo, ai është 22 vjeç dhe me numrat e tij midis golave ​​dhe asistimeve (4 dhe 4 tashmë në fillim të sezonit, 17 dhe 11 në të kaluarën) është normale që shumë klube të interesohen dhe ta ndjekin”.

“Noa është Noa, ai gjithmonë ka pasur këtë lloj stili loje – tha agjenti i Lang – Ai gjithmonë punon shumë dhe ka teknikë të shkëlqyer, driblim dhe vizion. Kam dëgjuar shumë njerëz që thonë se ai duket si Neymar, veçanërisht pas ndeshjes së PSG ”.

Serie A në të ardhmen – “Ai me siguri mund të luajë në ligën e lartë italiane, si dhe në ato më të rëndësishmet në Evropë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu