Goditja “Ilicic”: ja se sa ka ndër mend të shpenzojë Milani. Elliott ka dhënë udhëzimet e sakta

Në seancën e ardhshme të merkatos së verës, Milani mund të blejë Josip Ilicic nga Atalanta.

Kjo sepse, në idetë e menaxhmentit të klubit milanez, ekziston ajo e fuqizimit me një mesfushor sulmues cilësor në organikën e trajnerit Stefano Pioli.

Pavarësisht nga rinovimi i kontratës së Hakan Çalhanoğlu.

Ideja e fundit e Djallit i përgjigjet, pra, emrit të Ilicic, i cili, për disa vite tani, ka qenë një pasion i drejtorit sportiv të Milanit, Frederic Massara.

Ilicic, i cili, në Bergamo, nën drejtimin e Gian Piero Gasperini, u rrit jashtë mase dhe luajti sezone të nivelit absolut, tani dëshiron të shkojë dhe të luajë në një klub të madh!

Dhe ai e sheh Milanon si një tundim të bukur. ‘Calciomercato.com’ nënvizoi se, deri më tani, nuk ka negociata midis Milanit dhe Atalanta për Ilicic.

Deri më tani ka pasur vetëm sondazhe hulumtuese. Në fakt, nuk është aq e dukshme që fondi i Elliott Management Corporation, pronar i klubit kuqezi, miraton një investim për një lojtar – të fortë sigurisht – por i datëlindjes 1988, pra mjaft i përparuar me moshën.

Por sa do të donte Milani të shpenzonte për playmakerin slloven? Shuma e vlerësuar nga klubi për kartonin është midis 4 dhe 6 milion euro.

Me pak fjalë, në përputhje me atë që Sevilla bëri me Atalanta janarin e kaluar për të blerë Alejandro ‘Papu’ Gómez.

Atalanta nuk dëshiron të shesë lojtarin: prandaj do të shohim se çfarë do të ndodhë në muajt e ardhshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu