Goditja e pare e Rangnick mund te vije nga Franca, mbrojtesi i PSG

Nese Maldini po punon per te sjelle Pierre Kalulu tek Milani, ne anen tjeter Rangnick mund te finalizoje marreveshjen me mbrojtesin qendror te PSG, Tanguy Kouassi. Francezi i lindur ne vitin 2002, ka nje kontrate qe skadon ne qershor te 2020-es dhe mund te vije falas tek kuqezinjte.

Klubi parizien ka per qellim qe ta binde ate te nenshkruaje nje kontrate profesionale, por duket se lojtari kerkon me shume hapesire dhe mund te vleresoje ofertat ne drejtim te tij. Rangnick ka dashur ta transferoje ate tek Leipzig dhe mund te konkretizoje misionin tek Milani. Kouassi tashme ka bere debutimin e tij te pare ne ekip duke kryer 13 paraqitje kete sezon.

I rritur ne sektorin e te rinjve ne Paris Saint-Germain, ai beri pershtypje me personalitetin dhe mbivendosjen takttike. Luan ne qender te mbrojtjes, por mund te perdoret edhe ne mesfushe nese do te ishte e nevojshme. Nje lojtar fleksibel me shume hapesire ​​per permiresim. Mund te ishte nje goditje shume e mire me parametra zero per Milanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu