GOAL: “Telefonatë Ancelotti-Perez mbi Diaz! Reali i vendos dy kushte Milanit, sepse ka frikë…”

Këto ditë ka përqendrim total te lojtarët që do të blihen nga Milan. Kontaktet midis kuqezinjve dhe Real Madrid për Brahim Diaz po vazhdojnë.

Sipas Goal, një takim i rëndësishëm u zhvillua mes palëve këtë mëngjes, me synimin për të kërkuar një marrëveshje që do të kënaqte të gjithë. Vullneti i Milanit është të mbajë 21-vjeçarin, i cili ka bërë kaq shumë në këtë sezon të parë në Serie A: 7 gola dhe 4 asistime.

Në orët e fundit pozicioni Blancos duket se ka marrë formë. Pas një bisede midis Florentino Perez dhe Carlo Ancelotti, Galacticos synojnë të mos humbin përgjithmonë mesfushorin sulmues, i konsideruar si një element i talentit të sigurt në perspektivë. Real e mori atë për 17 milionë euro nga Manchester City në janar 2019 dhe synon të rrisë investimin.

Prandaj, Brahim Diaz mund të qëndronte te Milani, por vetëm në njërën nga këto dy kushte.

E para është blerja e plotë e spanjollit për një shumë prej jo më pak se 30 milion euro. Ky është vlerësimi që Real i bën talentit të tyre të ri.

Hipoteza e dytë, e cila ende duket si më e zbatueshme, është që Milani të rinovojë huazimin me të drejtën e shlyerjes, por duke futur një klauzolë të riblerjes në favor të Realit.

Pioli do të donte ende lojtarin me të sezonin e ardhshëm, por Reali ka shumë frikë të humbasë një kampion të mundshëm për të ardhmen. Zhvillimet priten në ditët në vijim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu