GOAL: Milan-Juventus, merr formë shkëmbimi: Raiola, kontratat dhe sidomos bilancet e klubeve!

E ardhmja për t’u shkruar për Alessio Romagnoli.

Mbrojtësi është ndër lojtarët me një kontratë që skadon më 30 qershor 2022.

Për Milanin, zgjatja e saj nuk është një përparësi sot, gjithashtu sepse ka nevojë për të zgjidhur çështjet në lidhje me Donnarumma dhe Calhanoglu.

Sidoqoftë është pothuajse e sigurt se midis një bisede dhe një bisede tjetër për portierin dhe Ibrahimovic, Mino Raiola do të flasë gjithashtu për kapitenin kuqezi.

Siç u përmend, hipoteza e Juventusit nuk mund të përjashtohet për Romagnoli.

Marrëdhëniet e shkëlqyera midis agjentit dhe klubit të Juventusit mund t’i hapin dyert e Torinos për të.

Kapiteni tani ka një kontratë jo shumë të gjatë dhe pa një rinovim lamtumira në verë mund të jetë realitet.

Kërkesat e agjentit të tij – që qarkullojnë këto ditë – janë me të vërtetë të larta. Flitej për 6 milionë euro neto në sezon për të rinovuar.

Shpërthimi i Fikayo Tomori, të cilin Milani ka ndërmend ta blejë, mund të lehtësojë largimin e Romagnolit.

“Goal.com” rrit mundësinë e një transferimi të Romagnoli në Torino, përmes një shkëmbimi.

Nuk është hera e parë që lojtari është afruar te Juventus, i cili duhet të merret me lamtumirën gjithnjë e më të mundshme të Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci.

Ideja e vazhdimit të përqendrimit te italianët do të favorizonte transferimin e kapitenit aktual të Milanit.

Sidoqoftë, te kuqezinjtë do të zbarkonte Federico Bernardeschi.

Anësori italian nuk ishte në gjendje të shpërthente me fanellën bardhezi por cilësitë e tij nuk janë në diskutim.

Ish-lojtari i Fiorentina gjithashtu ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2022.

Një shkëmbim mund t’u shkonte për shtat të gjithëve. Pas marrëveshjes së mundshme do të ishte qartë agjenti i dy lojtarëve, Mino Raiola.

Çmimi – i njëjtë për të dy – mund të jetë rreth 25-30 milion euro për të lejuar të dy klubet një fitim i rëndësishëm kapitali.

Sidoqoftë, një nga pengesat mund të lidhet me pagën, me Bernardeschi, i cili aktualisht fiton më shumë se Romagnoli: 4 milion euro neto në sezon kundrejt 3.5 milion të kapitenit kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu