GOAL: “Maldini, sytë te talenti i Chelsea. Po bisedohet gjatë negociatave për Tomori!”

Milani është në negociata të avancuara me Chelsea për blerjen e kartonit të Fikayo Tomori. Nëse nuk ka kthesa të befasishme, mbrojtësi do të mbetet me fanellën kuqezi dhe pritet firma për 5 vite.

Nuk duhet të ketë zbritje nga Blutë në afërsisht 28 milion euro të nevojshme për blerjen.

Sidoqoftë, Paolo Maldini dhe Frederic Massara po negociojnë për të marrë të paktën një pagesë të shtyrë të shumës.

Palët janë në kontakt të përditshëm dhe ekziston mundësia që marrëveshja të arrijë së shpejti.

Përveç Tomorit, Milani po mendon konkretisht për një lojtar tjetër i cili tani është në pronësi të Chelsea por i cili pritet të skadojë në fund të qershorit.

Padyshim që i referohemi Olivier Giroud, i cili mund të zbresë në Milanello në një transferim falas nga 1 korriku.

Sot Goal.com zbulon se ekziston edhe një lojtar i tretë i Chelsea që Milanit i pëlqen shumë. Ky është Valentino Livramento, anësori i djathtë i lindur në 2002.

I riu anglez ka fituar çmimin Lojtari i Vitit në Akademinë e Bluve.

Kontrata e tij aktuale skadon në qershor 2022, kështu që menaxhmenti i Londrës duhet të lëvizë. Disa propozime për lojtarin tashmë po vijnë.

Livramento u përdor kryesisht si një sulmues anësor, por ai gjithashtu mund të përdoret si një mbrojtës krahu. Këtë sezon ai ka mbledhur 3 gola dhe 10 asistime në 26 paraqitje me Chelsea Under 23.

Ai sigurisht që duhet të përmirësohet në drejtim të shënimit, por është një anësor i aftë në shërbim të shokëve të tij të skuadrës.

Nuk ka mungesë të aftësive të driblimit dhe as fleksibilitet taktik, pasi ai gjithashtu mund të vendoset në të majtë nëse është e nevojshme.

Një perspektivë shumë interesante që Chelsea dëshiron ta provojë shpejt me një kontratë të re. Ndërkohë, Milani na ka vënë sytë dhe ne do të shohim nëse do të ketë ndonjë zhvillim në ditët në vijim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu