GOAL: Berardi trondit Sassuolo. “Dua të largohem!” Milan dhe Fiorentina dy ekipet e interesuara

Këtë herë po, është e gjitha e vërtetë! Goal shkruan se Domenico Berardi me të vërtetë mund të largohet nga Sassuolo. Një thashethem që në sezonet e fundit është përhapur gjithnjë si zjarr mes gazetave, faqeve, bareve sportive, pa gjetur asnjëherë konfirmim në realitet, është bërë papritur konkret!

Berardi i kërkoi Sassuolos të ndryshojë ekip. Dhe është një tronditje e vërtetë, pikërisht në orët në të cilat një shtyllë tjetër e ekipit neroverde, pikërisht Manuel Locatelli, është bërë zyrtarisht një lojtar i ri i Juventusit.

13 ditë para përfundimit të merkatos, të planifikuar për të martën 31 gusht, Sassuolo rrezikon të merret me një rast shumë të rëndë. Gjithashtu sepse sigurisht që nuk mungojnë skuadrat e interesuara për kampionin evropian të së majtës.

Prej disa kohësh është folur për Milanin, i cili ka nevojë për një tjetër sulmues, veçanërisht nëse Castillejo ndryshon ekip.

Dhe flitet gjithashtu për Fiorentinën, një tjetër e cila, falë rënies së ngadaltë të Callejon, ka disa probleme atje. Transferimi mund të kalojë për rreth tridhjetë milionë eurove.

Pas një jete së bashku, me pak fjalë, martesës mes Berardi dhe Sassuolo me të vërtetë duket se i ka ardhur fundi. Anësori i ekipit kombëtar luajti një rol udhëheqës në kampionatin evropian, duke filluar në ndeshjet e para dhe duke bërë një nga penalltitë kundër Anglisë. Dhe tani ai ka vendosur të ngrejë nivelin. A do të jetë i kënaqur?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu