Gjysma e Serie A do talentin shtatlartë, Milani ka gati ofertën. Pisa i përgjigjet Maldinit!

Për javë të tëra emri i Lorenzo Lucca ka qenë në faqet e para të gazetave dhe faqeve sportive. Një talent i ri që po lulëzon në mënyrë domethënëse në Serie B, me fanellën e Pisa-s befasuese, e para në renditjen në kampionatin kadet.

Lucca duket si një sulmues i lindur modern i cili tashmë po tundon shumë. Dy metra i gjate, 21 vjeç dhe një ndjenjë goli që e kanë zili edhe sulmuesit e tjere. Për këtë arsye, Milan është interesuar për cilësitë e tij kohët e fundit.

Madje është folur për bisedimet e para tashmë të nisura mes menaxherëve të Milanit dhe agjentit të klasës 2000 në javët e fundit. Vullneti i Rossonerëve do të ishte djegia e konkurrencës dhe afrimi i Lucca për sezonin e ardhshëm.

Thashethemet, ato të një negocimi tashmë të filluar nga Milani, të cilat nuk konfirmohen nga Pisa. Në veçanti, presidenti i toskanëve Giuseppe Corrado donte të mohonte këto pretendime gazetareske në një intervistë me Gazzetta dello Sport.

Këto janë fjalët e tij: “Na u desh një vit e gjysmë për të afruar Lucca. Tani sigurisht që nuk po nxitojmë ta lëmë të ikë. Nuk ka negociata në progres për momentin, ai duhet të ndjekë një rrugë rritjeje dhe ne nuk duam të shpejtojmë kohën”.

Asgjë konkrete për momentin, por sigurisht nëse Lucca vazhdon të shënojë dhe udheheqe Pisa do të ketë përpjekje nga Serie A për ta nënshkruar atë.

Talenti i Moncalieri sipas të gjitha gjasave do të mbetet në Toskane për pjesën tjetër të sezonit, me sigurinë se do të bëhet një “ankand” ne merkaton e verës se vitit 2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu