Gjuetia në Serie B te talenti që po çmend kampionatin, trajneri konfirmon: E kotë ta mohoj por…

Një fitore tjetër për Pisa, një tjetër gol për Lorenzo Lucca. Sulmuesi i toskanëve e filloi këtë kampionat në një mënyrë të mahnitshme dhe në mënyrë të pashmangshme ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve italiane.

Midis këtyre skuadrave është Milani, me Maldini dhe Massara që mendojnë për të për të ardhmen.

Ai gjithashtu përfundoi në fokusin e trajnerit Roberto Mancini. I talentuar me një fizik të madh, ai e bën forcën fizike cilësinë e tij më të madhe. I mirë në mbrojtjen e topit, por, pavarësisht nga lartësia e tij, ai është gjithashtu në gjendje t’i japë thellësi ekipit. Pikë e fortë edhe ajo e realizimit, themelore për një bomber.

Pas një fitoreje tjetër për Pisa-n e tij (2-0 kundër Reggina, e gjashta në shtatë ndeshje), trajneri toskan Luca D’Angelo foli kështu në një konferencë shtypi për Lorenzo Lucca:

“Është e kotë ta mohosh, mediat i kushtojnë vëmendje te gjithe drejt tij. Ekziston rreziku që djali të shpërqendrohet, ai është ende shumë i ri ”.

D’Angelo vazhdon: “Lorenzo është shumë i balancuar, megjithatë, dhe e di se gjërat mund të ndryshojnë edhe pas vetëm një ndeshje. Unë mendoj se ai ka aftësitë për të qëndruar i fokusuar në kampionatin tonë, i ndihmuar edhe nga klubi, agjenti dhe familja”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu