Gjueti “polake”: kush është talenti që ka tërhequr vëmendjen kuqezi!

Gjuetia e Milanit për talentet e rinj ndërkombëtarë vazhdon, edhe me mbylljen e tregut të transferimeve.

Sipas “Corriere dello Sport”, kuqezinjtë janë në gjurmët e Filip Marchwinski, një mesfushor i talentuar polak i lindur në 2002.

18 vjeçari luan për Lech Poznan, ku tani konsiderohet si një titullar i rregullt. Paraqitje pozitive dhe gjithashtu disa gola vendimtar për Marchwinski, i cili, për çudi, përfundoi në qendër të vëmendjes për një kohë të shkurtër.

Lech Poznań: Filip Marchwiński podpisał nowy kontrakt | Gol24

Milani është shumë i interesuar për polakun, por konkurrenca italiane është tashmë e fortë. Duket se Inter, Sampdoria dhe Torino po shohin gjithashtu Marchwinski.

Dhe ka edhe disa sondazhe ndërkombëtare.

Marchwinski është një playmaker i cili gjithashtu mund të përshtatet për të vepruar disa metra prapa.

Ai ka teknikë dhe vazhdimësi në mënyrën e tij të lojës. Në Serinë A ai do të gjente gjithashtu shumë bashkatdhetarë të tij, duke qenë se për vite me radhë talentet polake duket se janë të qetë në kampionatin italian.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu