Gjiganti i Dortmund ende pa kontratë, Milani nuhat akordin. Por, konsiderohet bast për motivin kryesor: gjendja fizike

Milan në funksion të merkatos së verës 2022 po shikon gjithashtu mundësitë për një transferim falas. Ka lojtarë, kontrata e të cilëve do të përfundojë dhe të cilët mund të rezultojnë të dobishëm për ekipin e Stefano Piolit.

Midis tyre është Dan-Axel Zagadou, një mbrojtës francez 22-vjeçar që luan për Borussia Dortmund. Në sezonin e fundit shumë probleme fizike për të, vetëm 13 paraqitje të grumbulluara. Në këtë sezon ai nuk ka zbritur ende në fushë sepse po shërohet nga një dëmtim. Ai u operua në gjurin e tij në mars dhe ka qenë jashtë për disa muaj. Kthimi i pritur së shpejti…

Siç raportohet nga Weltfussball.com, Milani po monitoron situatën e Zagadou. Nëse një marrëveshje për rinovimin e kontratës nuk arrihet midis lojtarit dhe Borussia Dortmund, kuqezinjtë do të ishin të gatshëm të përfitonin nga kjo për ta nënshkruar atë në një transferim falas.

Do të ishte një bast, duke pasur parasysh problemet fizike të lartpërmendura të djalit që u rrit në sektorin e të rinjve të Paris Saint-Germain.

Borussia Dortmund dëshiron të zgjasë kontratën e tij dhe tashmë ka pasur disa kontakte me agjentin. Një rinovim jo me çdo kusht, megjithatë, sepse Zagadou ka humbur shumë ndeshje për shkak të lëndimit dhe për këtë arsye nuk është e qartë se cila është vlera e tij.

Do të shohim nëse Milani do të bëjë konkretisht hapa përpara. Ish -PSG është një talent i mbajtur nga shumë probleme fizike dhe, siç u përmend më lart, do të ishte pothuajse një bast.

Qendra franceze nuk mund të japë garanci dhe sigurisht kuqezinjtë do ta vlerësojnë këtë aspekt të rëndësishëm…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu