Gjakosi punonjësin e Milanit në tunel, gjobitet lojtari i Udinese-s

Gjykatësi Sportiv sot zyrtarizoi vendimet e tij pas javës së 28 të Serie A 2020/2021. Midis këtyre ka edhe një gjobë të vendosur ndaj Tolgay Arslan, për një ngjarje që daton që nga Milano-Udineze në 3 Mars.

Deklarata zyrtare lexon si vijon: “Futbollisti Arslan Tolgay Ali (Soc. Udinese), duke marrë pjesë në një përplasje midis lojtarëve që po shkonin drejt dhomës së tij të zhveshjes, goditi në fytyrë një oficer sigurie të ekipit Milan i cili po përpiqej të qetësonte situatën, duke i shkaktuar një plagë të lehtë në buzë, vendos të sanksionojë lojtarin Arslan Tolgay Ali (Soc. Udinese) me një gjobë prej 10,000,00 €.

Lojtari i Udineses do të duhet të paguajë 10,000 € për goditjen e një oficeri të sigurisë së Milanit në fytyrë. Kishte një hetim nga Prokurori Federal për atë që ndodhi dhe Gjykatësi Sportiv vendosi sanksionin ekonomik.

Deklarata gjithashtu lexon se Diogo Dalot ka arritur në kartonin e tij të katërt dhe për këtë arsye hyn në një paralajmërim. Hakan Calhanoglu arriti të tretin, dhe ai gjithashtu mori një karton të verdhë nga gjyqtari Marco Guida në ndeshjen e fundit midis Fiorentina dhe Milan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu