Giroud rrëfehet për Telefoot: “Kam uri ende, Scudetto i mundur! Ibra monument! Siç duket duan të heqin qafe por…

Olivier Giroud, sulmuesi i Milanit, dha një intervistë për gazetën franceze Telefoot, duke u fokusuar në disa çështje që kanë të bëjnë me Milanin dhe ekipin e tij kombëtar:

“Shumë gjëra kanë ndodhur javët dhe muajt e fundit. Milani? Zgjedhja ishte e qartë, nuk kishte 15 klube të interesuara për të më marrë. Unë isha një tifoz i Milanit të madh kur isha më i ri, Papin, Van Basten, Baresi. Për mua është një krenari e madhe që kam qenë në gjendje të nënshkruaj në këtë klub. Shpresoj të argëtohem këtu”.

Për mirëseardhjen në Milano: “Pritja që mora ishte e mrekullueshme. Unë u mirëprita si brenda një familjeje. Kam bërë një debutim të shkëlqyer, ndihem shumë rehat dhe jam i uritur për të fituar me Milanin.”

Për golin e parë me Milanin: “Ishte diçka që nuk më kishte ndodhur që nga mesi i marsit. Ishte një ndjenjë lumturie të luaja si titullar dhe të argëtohesha si në rininë time të hershme. Nuk mendoj se mund te kërkoja më shumë, sinqerisht “.

Për Ibrahimovic: “Zlatan është një monument. Ata presin që ne të dalim nga rruga dhe largohemi… Shpresoj të jap më shumë se ai, po. Kjo do të thotë që do të ketë konkurrencë të vërtetë mes nesh”

Për qëllimin e golave ​​sezonalë: “Rreth 15 gola, ky është numri që supozoj. Nëse i luaj të gjitha ndeshjet, po…”

Për Scudetto: “Shpresoj kështu. Ne kemi cilësitë, lojtarët e rinj. Unë mendoj se këtë vit kemi të gjitha mundësitë, me grupin që kemi. Pra, është një objektiv i qartë dhe i saktë”.

Për Francën: “Nuk e di nëse mund të themi se tashmë e kemi tretur eliminimin nga Kampionatet Evropiane, kemi akoma pak zhgenjim… Duhet të kthejmë faqen … Nuk u thirra në shtator? Po, më befasoi pak..

Sidomos fakti që ne nuk jam informuar më parë. Por ja ku është. Duhet të ecedhe një herë përpara dhe të shohse çfarë rezervon e ardhmja.

Për Premier League: “Më pëlqeu shumë Premier League. Por në një moment duhej të merrja vendim. Tre muajt e fundit që jetova atje i thashë menaxherit Tuchel se ishte shumë e vështirë.

Kështu për mua ishte e qartë të largohesha nga Chelsea. Unë eca përpara, me emocione dhe momente të mrekullueshme të kaluara. Disa të mira, disa jo aq të mira, por kam fituar tre tituj”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu