“Giroud nuk do t’ia dijë për mallkime, sjell 3 gjëra te Milani. Tani duhet qershia mbi tortë, Ziyech”

Në një intervistë të gjatë, dhënë për ‘La Gazzetta dello Sport’, Jean-Pierre Papin u kthye për të folur për Milanin e tij.

Në qendër të fjalimeve të tij është merkato franceze kuqezi.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara peshkuan edhe një herë në Ligue 1, duke marrë Mike Maignan dhe Ballo-Touré, përkatësisht nga Lille dhe Monaco, por ata gjithashtu morën Olivier Giroud, qendër sulmuesin e ekipit kombëtar francez.

Milan, i cili gjithashtu ka në skuadër Theo Hernandez, flet gjithnjë e më shumë frëngjisht.

“Çfarë do të sjellë Giroud në Milano? Së pari, golat: Olivier di të shënojë – pranon Papin – Pastaj përvoja dhe pesha: ai është një njeri i zonës, pasi nuk ka më të tillë në qarkullim.

E di që tifozët vuajnë sepse kaq shumë numra 9 kanë dështuar te Milani kohët e fundit: mbase ata nuk ishin sulmues të vërtetë. Giroud është.

Edhe nëse mbush 35 vjeç, ai është tepër i uritur, nëse ka zgjedhur Milanin dhe Serinë A kjo është sepse ai dëshiron të bëjë gjëra të mëdha”.

Maignan do të thirret për të zëvendësuar Gianluigi Donnarumma – “Ai është një portier i shkëlqyeshëm, Lille fitoi Ligue 1 falë tij gjithashtu. Ballo-Touré? Ai është një sprinter një kundër një, më goditi te Lille, hasi vështirësi te Monaco, duke gjetur më pak hapësira”.

Për rolin e mesfushorit sulmues Papin zgjedh Ziyech – “Ai do të sillte atë që duhej për Champions League. Një lojtar i madh në skenën e madhe, ai shënon dhe jep asist”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu