Giroud del hapur: Milan, çfarë klubi i shkëlqyeshëm! Rinovimi? Mund t’iu them vetëm…

Olivier Giroud kthehet të flasë për të ardhmen e tij, veçanërisht thashethemet për Milanin, nga grumbullimi i ekipit kombëtar francez në funksion të Kampionatit Evropian.

Këto janë deklaratat në konferencën për shtyp nga qendra sulmuese në pronësi të Chelsea, pasi ka rinovuar kontratën e tij:

“Unë i doja disa lojtarë të Milanit, kuqezinjtë janë një klub i shkëlqyeshëm, por unë nuk do të flas për të ardhmen time.

Chelsea aktivizoi opsionin në prill. Zgjatja e njëanshme e kontratës u krye dhe tashmë e ka njoftuar zyrtarisht. E ardhmja ime? Jo tani, sot jam përqendruar vetëm në Kampionatin Evropian”.

Edhe pse kuqezinjtë duket se janë tërhequr nga gara në Giroud pas zyrtarizimit të marrëveshjes së tij të re me Blutë, thashethemet e tregut që mbajnë të hapur pistën që do ta çonte te Djalli vazhdojnë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu