Gigio-Milan: do të ketë një rinovim, është vetëm çështje kohe. Brahim është i një kategorie tjetër

ANTONIO VITIELLO (Milan News)

“Javët e fundit kemi qenë në gjendje të shohim nga afër Brahim Diaz, një lojtar që është teknikisht nga një kategori tjetër. Vëzhgoni se si ai e prek topin, se si ai e di se si ta menaxhojë me mençuri me të dyja këmbët, shpejtësinë e ekzekutimit dhe imagjinatën në lojëra.

Element me karakteristika unike në Milano. Nga këndvështrimi i realizimit, ai tashmë ka bërë një hap përpara në krahasim me të kaluarën (tre gola) dhe madje nuk i luan të gjitha ndeshjes ose minutat.

Kur fillon si titullar, ai bën mirë, kur aktivizohet nga pankina ai ndryshon ritmin e lojës, dhe në planin afatgjatë do të jetë e vështirë të mbash një lojtar kaq të rëndësishëm.

Menaxhmenti është i bindur se mund të jetë një armë themelore për pjesën tjetër të sezonit dhe negociatat me Real Madrid tashmë janë duke u konsideruar si reale.

Antonio Vitiello on Twitter: "Tutto apparecchiato… "

Çmimi i spanjollit tashmë është rritur pas këtij fillimi pozitiv të sezonit, por Milani është gjithmonë i gatshëm të përfshijë një mundësi blerjeje gjatë këtyre muajve.

Marrëdhënia midis Maldini dhe Real Madrid është më se e mirë dhe gjatë javëve të ardhshme do të përpiqen të intensifikojnë dialogun për të marrë diçka më shumë sesa huazimi i thjeshtë i thatë i vendosur në verë.

Kur ekziston gatishmëria e një lojtari për të rinovuar, nënshkrimi i kontratës bëhet çështje kohe.

Për Gianluigi Donnarumma, bisedimet e rinovimit kanë vazhduar për muaj të tërë, por konfirmimet që vijnë nga burime pranë portierit, flasin se martesa do të vazhdojë. Mbetet vetëm çështje kohe dhe ka nga ata që do të ishin të gatshëm të vinin bast se nënshkrimi për rinovimin deri në 2024 mund të mbërrinte deri në Krishtlindje me rritjen e rrogës për Gigio.

Mino Raiola tashmë është duke punuar në aspektet teknike dhe ekonomike, përkatësisht mënyrat e pagesës, klauzolat dhe çmimet individuale, dhe udhëtimi i tij në Milano kohët e fundit shërbeu për të zvogëluar distancën midis kërkesave dhe ofertës kuqezi.

Drejtuesit e Milanit janë të qetë, ata e dinë se mund të mbështeten te një djalë i cili u rrit me ngjyrat “Rossoneri” dhe është bërë i domosdoshëm në zhveshtore me kalimin e viteve.

Donnarumma rinovoi në 2017 dhe synon ta bëjë këtë edhe tani që projekti Elliott synon ta sjellë klubin përsëri në majë.

Entuziazmi në Milanello dhe ajri pozitiv që ndihet përreth Milanos shtyn më tej drejt zgjatimit.

Gigio është i përfshirë plotësisht në jetën e ekipit dhe ende mund të shihet kuqezi për shumë vite, kontrata e tij duhet vetëm të përcaktohet në detaje, por vullneti është i qartë për të gjithë.

I gjithë Milani është kthyer kompakt, ekziston një bashkim synimesh dhe vazhdimësie në projekt, ose më mirë përbërësit që mungonin në vitet e kaluara.

Për disa, Milani është tashmë për Scudetto, për të tjerët mund të luftojë për Ligën e Kampionëve. Milani do të përmirësohet më tej dhe do të kthehet pak nga pak”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu