“Gigio, je fenomen por askush nuk të do! Vëre dorën në zemër dhe mendo çfarë Milani ka bërë…”

Gazetari i Calciomercato, Giancarlo Padovan, i cili foli për Sky Sport 24, u ndal te temar Gigio Donnarumma dhe negociatat për rinovimin e kontratës së tij:

“Të gjitha ekipet e shkëlqyera të gatshme të shpenzojnë një shumë të konsiderueshme për Donnarumma janë të mbuluara në rolin e portierëve pak a shumë mirë.

Donnarumma nuk ka një treg të madh pavarësisht se është një fenomen. Atëherë, ku e gjen një ekip tjetër si Milani? Një kompani që i jep atij 8-9 milion euro neto në sezon për dy vjet?!

Ata po i ofrojnë një sasi të madhe dhe një mundësi të shkëlqyer. Gigio është akoma i ri për të shkuar diku tjetër.

Nëse do të isha si Donnarumma do të vija dorën në zemrën time dhe do të mendoja për atë që Milani ka bërë për mua dhe nuk do t’i kërkoja Milanit të bënte më shumë se sa mundet…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu