Gianluca Scamacca mbyll një super-sezon, Milan në garë me Interin për të

Gianluca Scamacca ka mbyllur sezonin e tij si titullar te Ascoli me 13 gola.

Një rezultat i mirë për një talent të ri të ‘99-ës, më në fund gati për të hedhur hapin e kualitetit.

Sipas Calciomercato.com, Sassuolo ka bërë të njohur çmimin e kartonit të Scamacca, i çmuar nga skuadra të ndryshme të rangut të lartë.

Do të nevojiten 15 milionë euro për të marrë bomberin e ri nga klubi emilian.

Janë shumë skuadrat që muajt e fundit janë interesuar për Scamacca, italiane dhe të huaja.

Marseja dhe Benfica kanë dërguar për ta parë në lojë, por edhe Juventus, Roma dhe Fiorentina kanë treguar tërheqje për talentin e rritur në Hollandë.

Por për Scamacca parashikohet një derbi merkatoje e gjitha milaneze: Milani e ndjek me kohë.

Një profil që i pëlqente edhe Ralf Rangnick dhe që do t’i shërbente edhe Stefano Pioli-t, si alternativë në sulm për dyshen Rebic-Ibrahimovic.

Por kujdes rivalëve të Inter, që sipas Il Resto del Carlino, e ka gati oferten për Sassuolo: 10 milionë cash plus kartonin e mbrojtësit Lorenzo Pirola, që ka debutuar në Serinë A.

Siç duket e ardhmja e Scamacca-s është në Milano./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu