Gianluca di Marzio: “Krim që Milani ka 0 pikë në Champions! Skuadra e Piolit…”

Gianluca Di Marzio, i cili foli për Sky Sport 24, komentoi kthimin e Milanit në Ligën e Kampionëve dhe dy ndeshjet e luajtura nga Rossonerët kundër Liverpool dhe Atletico Madrid:

“Të mendosh se Milani ka zero pikë është një krim, një keqardhje për mënyrën se si ata u prezantuan në dy ndeshjet.

Liverpool kishte filluar më mirë, por Milani kishte arritur të hynte në lojë dhe shenoi gola në një moment ekuilibri. Me Atletico, ndeshja sigurisht u kushtëzua nga gabimet e gjyqtarëve. Milani luajti shumë më mirë, ata dominuan në 11 kundër 11, ata luajtën mirë edhe në inferioritetin numerik.

Nëse duhet të shikoni anën e ndritshme të kësaj ndeshje, është se Milani luajti pjesën e vet kundër një kundërshtari shumë më të mësuar me konkurrencën ndërkombëtare sesa Milani i fundit.

Ai e ka bërë pjesën e tij shumë mirë, ka treguar se ende mund ta bëjë atë sepse ai ka treguar në këto dy ndeshje se është sigurisht në nivelin e duhur. “

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu