Giampaolo – Te largohem? Nuk e mendoj.. do te thote te dorezohem!

Trajneri Milan Giampaolo ka dhe ne nje interviste te shkurter me mediat italiane pas mbarimit te seances stervitore dje ne Milanello:

Te jap doreheqje? Jo kurre, do te thote te dorezohesh. po punojme shume per te dale nga kjo situate dhe per te gjetur zgjidhje – eshte shprehur Giampaolo.

Piatek? Nuk ka harruar te shenoje gol, ndodh te gjithve nje periudhe e keqe. Ai qe shenon 30 gola ne sezon nuk eshte rastesi.. Objektivat e Milan jane gjithmone maksimale, Milan eshte mbi te gjithe edhe mbi individet qe punojne ketu.

Por kater humbje ne 6 ndeshje nuk kishte ndodhur prej 80 vitesh ne kampin kuqezi, edhe pse kete jave Maldini ka qene i pranishem ne Milanello cdo dite per te qendruar prane skuadres dhe per ti dhene besimin trajnerit te vazhdoje punen i qete ne prag te transfertes ne Genoa!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu