Giampaolo rikthehet si kundërshtar në “San Siro”: Nuk më shqetëson Milani, por…

Duke folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Milan-Torino, trajneri i ekipit granata Marco Giampaolo foli për ekipin e tij dhe ndjesitë në pikëpamje të ndeshjes kundër kuqezinjve, ekipi që ai stërviti për gjashtë muaj sezonin e shkuar. Këto janë fjalët e tij:

Çfarë Milani do të gjeni?

“Është normale të përballesh me këdo që është në krye herët a vonë, tani është Milani, por nuk më shqetëson. Por kalendari më shqetëson, Torino është skuadra e vetme që përballet me ndeshje kaq afër, 5 ndeshje në 13 ditë.

Të gjithë të tjerët mesatarisht kanë edhe një ditë për tu rikuperuar: nuk është Milan që më shqetëson, por janë ndeshjet e ngushta”.

A është koha më e mirë për t’u përballur me ta?

“Edhe me mungesat, ata provuan se ishin një ekip i fortë. Kur arrini një varg kaq të gjatë lojërash të dobishme do të thotë që keni krijuar vetëdije dhe vetëvlerësim. Ata vazhduan pa shumë titullarë, edhe në ndeshjen e fundit ata bënë mirë. Mungesat janë pjesë e momenteve të sezonit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu