Giampaolo nuk gjen justifikime, e quan ekipin e tij pa personalitet! “Spektatorë 45 minuta”

Trajneri i Torinos, Marco Giampaolo, foli në konferencën për shtyp pas humbjes ndaj Milanit, ish-skuadra e tij në gjashtë muaj në vitin 2019.

“Ne mund t’ju gjykojmë vetëm për pjesën e dytë, e gjithë pjesa e parë mungon sepse ne ishim spektatorë pasivë dhe nuk e luajtëm atë.

Ne e çuam dëm pjesën e parë, u përpoqëm ta mbyllnim në sulm, por na mungon pjesa e parë. Nuk bëmë asgjë”.

Penalltia ndaj Verdit? “Arbitri u rikthye në hapat e tij, unë kisha ndjesinë se ishte një faull penalltie dhe do të kishte ndryshuar të gjithë ndeshjen, ne duhet të pendohemi për një vlerësim të pjesshëm të lojës”.

“Rodriguez? Shtylla është pjesë e lojës dhe pengesë që dihet, por ne nuk do ta kishim merituar atë gol! Nuk bëmë asgjë në pjesën e parë. Ndeshjet duhet të luhen me guxim dhe personalitet, ky është zhgënjimi i ekipit. Na vjen keq për performancën”.

Të martën në Kupë sërish ndaj Milanit…

“Të rikuperojmë, kemi disa ditë kohë! Do të bëjmë vlerësime”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu