Gezuar Ditelindjen Sheva!

▪Ne stervitjen e pare te Shevchenkos me Milanin punuam afro 2 ore e gjysme. Te gjithe po largoheshim te rraskapitur drejt dhomave te zhveshjes, por Sheva afrohet dhe me pyet: Billy, kur do ta nisim stervitjen? Mendova mos po me vinte ne loje. Por me vone e kuptova qe e kishte seriozisht, sepse kur ne po iknim ai po stervitej akoma! |Alessandro Costacurta|

▪E kisha lene skuadren nje dite pushim, por Shevchenko erdhi me tha: Trajner dua te stervitem sot. Mundesh? Jo i thashe. Neser kemi dite me ngarkese te larte dhe sot duhet te pushojme. Pasi u ktheva ne dhomen time te qendres stervitore hapa pak dritaren qe te futej drite. Ne fushen e fundit e pashe qe po stervitej me topin ne kembe nga porta ne porte. Kultura e punes ishte paresore per te!
|Alberto Zaccheroni|

Sot feston ditelindjen makthi i mbrojtesve!
Gezuar Ditelindjen legjende!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu