Gëzohet Pioli, Maldini gjen formulën për Botman

Siç u përmend, Maldini dhe Massara po punojnë për t’u paraqitur menjëherë në titull me një goditje të rëndësishme. Në këtë kuptim, vijnë lajme të rëndësishme
Padyshim që i referohemi rolit të qendërmbrojtësit, i cili mund të zëvendësojë totemin Kjaer, i cili e mbylli sezonin para kohe. Sipas La Gazzetta dello Sport, Milani tashmë ka bërë zgjedhjen e tyre. Sven Botman është i preferuari i të gjithëve, për cilësitë, moshën dhe karakterin e tij veteran. Marrëdhëniet e shkëlqyera mes Djallit dhe Lille, pronarit të klubit të kartonit të lojtarit, nuk janë mister.

)

Kontaktet me rrethimin e klasës së talentuar të vitit 2000 kanë filluar dhe Botman do ta kishte pritur me entuziazëm hipotezën e kuqezinjve. Ekziston një optimizëm i madh, mbi të gjitha sepse do të kishte dalë një formulë që do t’i kënaqte të gjithë. Kredi e rëndë prej gjashtë muajsh për të vendosur më pas se çfarë të bëni në qershor. Transalpinët po shtyjnë të fusin detyrimin e shpengimit ose të paktën shpengimin me kusht (ndoshta për t’u kualifikuar në Champions League të Milanit).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu