GDM – Zlatan tregon versionin e tij pas ndeshjes mbi kartonin e kuq!

Stefano Pioli, në intervistën pas Parma-Milan, raportoi atë që i tha vetë Ibrahimovic për episodin që e çoi atë në kartonin e kuq pas 60 minutash. Pioli tha:

“Sapo fola me Zlatan, ai debatoi me gjyqtarin, zgjati ca kohë por nuk kishte asnjë mosrespekt dhe nuk e ofendoi atë.

Fjalia e fundit që Ibra tha, nga sa më referoi, ishte: “Pra, me të vërtetë nuk të intereson se çfarë të them?”

Në fakt, sipas rindërtimit të filtruar nga lojtari, në fund Ibra do t’i ishte përgjigjur Maresca “Më duket e çuditshme që nuk të plas fare… (çfarë po them)”

Sidoqoftë, në vend të “më duket e çuditshme”, arbitri do ta kishte kuptuar “je një bastard”.

Prandaj, vendimi për të nxjerrë menjëherë kartonin e kuq në drejtim të sulmuesit të Milanit.

Është e qartë se kuqezinjtë do të apelojnë nëse skualifikimi është më i gjatë se një ndeshje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu