GDS: “Vlasic, vetëm Milan! Situata e fantazistit kroat. Oferta kuqezi mund të përmirësohet. Detajet”

Milan vrapon shpejt në tregun e transferimeve. Rossonerët janë sigurisht skuadra më aktive, me gjashtë afrime dhe konfirmime.

Pas Mike Maignan, i cili zuri vendin e Gianluigi Donnarumma, kanë ardhur konfirmimet e Fikayo Tomori dhe Sandro Tonali.

Pastaj Maldini dhe Massara morën Olivier Giroud dhe Fodé Ballo-Touré.

Tani pritet zyrtarizimi i Brahim Diaz.

Tregu i transferimeve është i gjatë dhe ka ende shumë nënshkrime të mundshme.

Më i rëndësishmi do të jetë mesfushori i ri sulmues, pra fantazisti, i thirrur për të zëvendësuar një lojtar kryesor si Hakan Calhanoglu, i cili vendosi të largohej.

Emrat e qarkulluar këto ditë janë të ndryshëm, por asnjë negociatë me të vërtetë nuk duket se ka ardhur në jetë.

Sugjerimi James Rodriguez, të cilin në Amerikën e Jugut e dhanë një hap larg nga Milani, ka humbur qëndrueshmërinë, ashtu si ideja Josip Ilicic nga Atalanta.

Ndjesja është se Maldini dhe Massara duan një lojtar tjetër për Milanin, i cili di të bëjë dy fazat, pak si turku.

Një lojtar që di të sakrifikojë veten dhe i cili në të njëjtën kohë garanton një numër të mirë të golave ​​është Vlasic.

Kroati i CSKA Moskës është shumë popullor, por negocimi me rusët nuk është aspak i lehtë. Për lojtarin ata duan një shumë afër 30 milion eurove.

Në këtë moment nuk ka gjasa që marrëveshja të mund të kalojë në huazim me të drejtën e shlyerjes.

Me përfshirjen e detyrimit mund të ketë dritë jeshile nga CSKA. Prandaj, vazhdohet të negociohet, në kërkim të një zgjidhjeje.

Ndërkohë, siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, duket se nuk ka mbërritur asnjë ofertë tërheqëse për Vlasic nga klube të tjera.

Zenit do të ishte përpjekur por rivaliteti mes dy klubeve sugjeron që do të jetë e vështirë të arrihet një marrëveshje.

Milan, për momentin, sipas mediave ruse, nuk do të kishte shkuar përtej huasë së shtrenjtë, në pesë milion euro, me të drejtën e shlyerjes prej 20 milion plus bonuse.

Dalja e disa elementeve, të tilla si Hauge, mund t’i çojë kuqezinjtë të ngrenë pjesën fikse të ofertës për të marrë dritën jeshile nga CSKA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu